Nowy bon turystyczny w zamian za rezygnację z 500+? Minister Sportu i Turystyki zdradza szczegóły!

02 maj, 2023

Nowy bon turystyczny w zamian za rezygnację z 500+? Minister Sportu i Turystyki zdradza szczegóły!

Minister Sportu i Turystyki potwierdza prowadzenie negocjacji na temat nowego bonu turystycznego. Odkryj szczegóły tej propozycji, która może wpłynąć na Twoje wakacje!

Nowa odsłona bonu turystycznego – inna formuła, większe korzyści?

Minister Sportu i Turystyki, Kamil Bortniczuk, potwierdził, że prowadzone są negocjacje na temat wprowadzenia nowej wersji bonu turystycznego. Jeśli plany się powiodą, nowy bon turystyczny będzie dostępny już w najbliższe wakacje. Co więcej, jak zaznacza polityk, formuła nowego bonu ma być zupełnie inna niż w przypadku pierwszej edycji.

Rodzice mogą zyskać więcej niż 500 zł, ale z pewnym warunkiem

W wywiadzie dla radia RMF, Minister Bortniczuk ujawnił, że ewentualne wprowadzenie nowego bonu turystycznego wciąż jest kwestią dyskusji. Jednak, jeśli projekt zostanie wprowadzony, będzie obowiązywał tylko w okresie wakacyjnym. Aby skorzystać z bonu, rodzice muszą zdecydować się na czasowe zawieszenie pobierania świadczenia 500+ na jeden miesiąc. W zamian otrzymają bon o wartości wyższej niż 500 zł.

Celem nowego bonu jest wsparcie branży turystycznej

Minister podkreśla, że wprowadzenie pierwszego bonu turystycznego miało na celu pomoc branży turystycznej, która borykała się z trudnościami spowodowanymi pandemią. Był to program interwencyjny, a nowa edycja, jeśli się pojawi, nie będzie realizowana w takiej skali jak poprzednio.

Pomysł na wprowadzenie kolejnej edycji bonu turystycznego zrodził się ze względu na pozytywną ocenę programu zarówno przez właścicieli obiektów noclegowych, jak i turystów. Minister informuje, że ponad 80% bonów zostało pobranych i wykorzystanych.

Podsumowując, nowy bon turystyczny może przynieść korzyści rodzicom, którzy zdecydują się na czasowe zawieszenie pobierania świadczenia 500+. Propozycja ta ma na celu wsparcie branży turystycznej, a jednocześnie oferować rodzinom możliwość wypoczynku w lepszych warunkach. Jeśli plany się powiodą, nowy bon turystyczny będzie dostępny już w najbliższe wakacje.

Pozostałe wakacyjne aktualności