Oto dlaczego dodatkowy nocleg może zaoszczędzić Ci pieniądze

04 lip, 2023

Oto dlaczego dodatkowy nocleg może zaoszczędzić Ci pieniądze

Wydłuż swój pobyt, a urlop może Cię mniej kosztować

Decyzja o przedłużeniu pobytu może oznaczać tańsze wakacje, jak wynika z badań przeprowadzonych przez Which? Potrzebujesz pretekstu do przedłużenia wczasów?

Spędzanie większej liczby nocy poza domem może oznaczać, że zapłacisz mniej za urlop. Konsumencka organizacja Which odkryła, że niektóre dłuższe pakiety wakacyjne mogą oznaczać oszczędności. To również korzystne dla miejsc, które odwiedzamy, gdyż turyści spędzający dłużej w jednym miejscu zwiedzają mniej uczęszczane obszary, drugorzędne atrakcje i mniejsze firmy.

Jak dodanie dodatkowych nocy do urlopu może zaoszczędzić pieniądze?

Decyzja o przedłużeniu pobytu może oznaczać tańsze wakacje, jak wynika z badań przeprowadzonych przez Holiday Which?Serwis dla konsumentów porównał w kwietniu ceny 400 pakietów wakacyjnych na sierpień  oferowanych przez takie firmy jak easyJet holidays, Jet2, Love Holidays, On The Beach i Tui. Grupa badawcza odkryła, że w 26 przypadkach, pobyt przez 11 nocy kosztował mniej niż pobyt przez 10 nocy.

Wyniki pokazały również, że w wielu przypadkach przedłużenie pobytu o jedną noc oznaczałoby dodatkowe koszty poniżej 23 zł za osobę. Przykładowo, Which odkryło, że dla dwóch osób rezerwujących all-inclusive, czterogwiazdkowy pakiet na Fuerteventurę z Tui w sierpniu, pobyt przez 11 nocy zamiast 10 zaoszczędziłby 5623 zł – redukcję o 28%.

Krótszy urlop kosztowałby 19614 zł, ale przedłużenie o jedną noc obniżyło cenę do 14000 zł. W innym pakiecie od Tui, rezerwacja na 11 dni dla dwóch osób z śniadaniami w pokoju dwuosobowym z balkonem lub tarasem na Korfu mogłaby oznaczać oszczędność 1380 zł na osobę. Oznaczałoby to obniżenie ceny wyjazdu o prawie jedną trzecią z 8813 zł do 6052 zł.

Alternatywnie, płacąc zaledwie 5 zł więcej na osobę, moglibyście spędzić dodatkową noc na Krecie z pakietem easyJet. Całkowity koszt wyniósłby 12027 zł dla dwóch osób dzielących pokój z śniadaniami na 11 nocy w porównaniu do ceny 10-nocnego pobytu, która wynosiła 12019 zł. Te oszczędności są możliwe dzięki różnym czynnikom, w tym popytowi i podaży. Na przykład, 10-dniowa wycieczka jest zwykle popularniejsza niż 11-dniowa, podczas gdy różne dni lotów mogą również mieć wpływ.

Dłuższy pobyt korzystny dla Twojego miejsca docelowego

Dłuższy pobyt w jednym miejscu to również bardziej zrównoważona forma turystyki. „W sytuacji, gdy turyści mają ograniczony czas na zwiedzanie danej lokalizacji, zazwyczaj zatrzymują się w centralnych miejscach i skupiają na odwiedzaniu głównych atrakcji”, napisali badacze w artykule opublikowanym w Journal of Sustainable Tourism. Oznacza to przeludnienie pewnych kluczowych miejsc i stref. Dłuższy pobyt, z kolei, oznacza więcej możliwości odwiedzenia drugorzędnych atrakcji turystycznych i obszarów, które zazwyczaj są pomijane. To również oznacza częstsze odwiedzanie mniejszych, lokalnych firm i więcej interakcji z miejscową społecznością.

Nasze propozycje wakacyjne na dziś

Pozostałe wakacyjne aktualności