Riwiera Turecka: Padł Rekord Popularności i Przychodów w 2023

02 lip, 2023

Riwiera Turecka: Padł Rekord Popularności i Przychodów w 2023

Eksplozja Popularności Riwiera Turecka

Riwiera Turecka, znana z pięknych plaż i malowniczych miasteczek, cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów z całego świata. Regionalna Dyrekcja ds. Kultury i Turystyki podaje, że Riwiera Turecka jest szczególnie ulubionym celem podróży Rosjan, Niemców i Brytyjczyków. Choć w najnowszych statystykach nie ma mowy o Polsce, z wcześniejszych publikacji mediów tureckich wynika, że jest ona w pierwszej piątce najważniejszych rynków źródłowych dla tego regionu.

Rekordy na Riwiera Turecka

Rekordy w sezonie letnim 2023 na Riwiera Turecka nie dotyczą tylko liczby turystów, ale także przychodów. W związku z dużym zainteresowaniem, w Antalyi powstają nowe hotele, choć Minister Turystyki uważa, że liczba miejsc noclegowych jest już wystarczająca. Ta popularność przekłada się na imponujące statystyki.

Złoty Dzień dla Riwiera Turecka

10 czerwca okazał się wyjątkowo udanym dniem dla turystyki na Riwiera Turecka. Lotnisko w Antalyi obsłużyło tego dnia 1070 samolotów, z czego aż 954 operowało na trasach międzynarodowych, a 116 na krajowych. Tego dnia przez lotnisko przewinęło się aż 182 tysiące pasażerów.

Statki Wycieczkowe również Skorzystały

Nie tylko lotniska doświadczają wzmożonego ruchu na Riwiera Turecka. Od stycznia do maja do portu morskiego w Antalyi zawinęło 8 statków wycieczkowych, na pokładach których podróżowało prawie 15 tysięcy pasażerów. Te statystyki pokazują, jak szeroki jest zakres turystycznego boomu na Riwiera Turecka.

Zabezpiecz Swoją Podróż: Ubezpieczenie Turystyczne

W związku z rosnącą popularnością Riwiera Turecka, warto zwrócić uwagę na ubezpieczenie turystyczne. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na wycieczkę jednodniową, czy planujesz dłuższy pobyt, odpowiednie ubezpieczenie zapewni Ci spokój ducha. W razie niespodziewanych problemów, takich jak choroba czy utrata bagażu, będziesz mógł skorzystać z pomocy i ochrony. Pamiętaj, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, a odpowiednie przygotowanie może uchronić Cię przed wieloma problemami.

Riwiera Turecka z pewnością ma wiele do zaoferowania. Od pięknych plaż, przez kolorowe bazary, po zabytki z różnych epok – każdy znajdzie tu coś dla siebie. A nowe rekordy turystyczne tylko potwierdzają, że to miejsce jest wartym odwiedzenia kierunkiem na mapie świata.

Wybrane oferty wakacyjne na Riwierze tureckiej

Pozostałe wakacyjne aktualności