Tajlandia – wzrost liczby turystów z Polski o 560 procent.

11 lip, 2023

Tajlandia – wzrost liczby turystów z Polski o 560 procent.

Tajlandia – Raj dla miłośników egzotyki

Tajlandia, znana ze swoich idyllicznych plaż, urokliwych świątyń i bujnej tropikalnej flory i fauny, jest jednym z najchętniej odwiedzanych krajów w Azji Południowo-Wschodniej. Kraj ten, który jest prawdziwym skarbem dla podróżników, przyciąga swoją różnorodnością i autentycznością.

Główne grupy turystów odwiedzających Tajlandię

Dane o ruchu turystów w Tajlandii zaprezentowała zastępczyni rzecznika rządu Traisuree Taisaranakul. Pięć największych grup turystów stanowili Malezyjczycy (1,9 miliona), Chińczycy (1,3 miliona), Rosjanie (784 tys.), Koreańczycy z Korei Południowej (742 tys.) i Hindusi z Indii (733 tys.).

Wyraźny wzrost turystów z Polski

Co zaskakujące, ze statystyk opublikowanych przez tajlandzkie Ministerstwo Sportu i Turystyki za pierwszych pięć miesięcy roku wynika, że wśród gości było 55,4 tysiąca Polaków. Porównując rok do roku, oznacza to wzrost o imponujące 560 procent. To dowód na rosnące zainteresowanie Polaków egzotycznymi kierunkami podróży, z Tajlandią na czele.

Plan rządu Tajlandii

W tym roku rząd Tajlandii postawił sobie za cel pozyskanie 25 milionów turystów, co ma się przełożyć na 42,5 miliarda dolarów przychodów. Zgodnie z szacunkami, samych podróżnych z Chin ma być 5 milionów.

Uproszczenie procesu wizowego i podatek turystyczny

Kraj zamierza jeszcze w tym miesiącu uruchomić system wcześniejszego sprawdzania wizy (Visa Pre-screening System, VPSS), który przyspieszy proces ubiegania się o wizę przez zagranicznych turystów.

Minister Turystyki i Sportu Phiphat Ratchakitprakarn poinformował, że podatek turystyczny dla turystów z zagranicy, który miał ruszyć 1 czerwca, został przesunięty na styczeń przyszłego roku. Opłata wynosić ma 300 batów (35 złotych) za osobę przybywającą samolotem i 150 batów (17,5 złotego) za gościa podróżującego drogą lądową lub łodzią.

Tajlandia wita turystów z otwartymi ramionami

To wszystko świadczy o tym, że Tajlandia jest gotowa na przyjęcie coraz większej liczby turystów z różnych części świata, w tym z Polski. Kraj ten, znanym z serdeczności i gościnności swoich mieszkańców, jest jednym z najbardziej przyjaznych dla turystów miejsc na świecie. Mając na uwadze rosnącą popularność Tajlandii wśród Polaków, można oczekiwać, że ten trend wzrostowy będzie się utrzymywać.

Wybrane oferty wakacyjne w Tajlandii

Pozostałe wakacyjne aktualności